Informacje o projekcie
piątek, 28.01.2011 07:29„Przyjazny urząd pracy”
![]() |
![]() |
![]() |
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach rozpoczyna realizację projektu „Przyjazny urząd pracy” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałania 6.1.2 Wsparcie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Celem projektu jest wyposażenie pracowników PUP w profesjonalną wiedzę, nowoczesne techniki, narzędzia i metody w dziedzinie obsługi klienta, doradztwa i pośrednictwa pracy oraz zwiększenie poziomu zadowolenia petentów z jakości obsługi w urzędzie pracy.
W ramach projektu planowane jest przeprowadzenie cyklu szkoleń podnoszących kompetencje osobiste pracowników Urzędu Pracy w Słubicach. Pierwszy moduł szkoleń rozpoczyna się w kwietniu 2011 roku i obejmuje cztery różne szkolenia dla pośredników pracy, doradców zawodowych, lidera Klubu Pacy oraz specjalisty ds. rozwoju zawodowego. Tematyka szkoleń obejmować będzie:
- -warsztat umiejętności asertywnych,
- -trening antystresowy,
- -efektywna komunikacja
- -sprawny zespół,
- -współpraca z trudnym klientem.
Drugi moduł, przewidziany na czerwiec 2011r. ma na celu podniesienie kompetencji pośredników pracy i doradców zawodowych. Dotyczy szkoleń zawodowych
-
-
-profesjonalna współpraca pośredników i doradców z pracodawcami- standardy, negocjacje, komunikacja; pozyskiwanie ofert pracy, nowa klasyfikacja zawodowa, przygotowanie warsztatów z metod poszukiwania pracy i wsparcia osób bezrobotnych w wieku 45+, aktywizacja kobiet przebywających na długotrwałym bezrobociu oraz wsparcie osób bez wykształcenia średniego,
- -współpraca pośredników i doradców w realizacji ewaluacji i kontroli IPD w ramach CAZ-ów tj. ścieżka aktywizacji bezrobotnych w nowych strukturach urzędu w praktyce, odrębne wsparcie dla bezrobotnych kobiet w wieku 45+ oraz wsparcie osób bez wykształcenia średniego. Nowe standardy.
-
W celu poprawy jakości obsługi klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach utworzone zostaną dwa dodatkowe stanowiska pracy –pośrednik pracy-stażysta. Ponadto w ramach projektu sfinansowane zostaną studia podyplomowe dla pośrednika pracy oraz specjalisty ds. rozwoju zawodowego.
W ramach projektu zostaną przeprowadzone także ankiety badające stopień zadowolenia klientów z obsługi w urzędzie pracy.
Projekt „Przyjazny urząd pracy” realizowany jest od stycznia 2011 roku do grudnia 2012 roku.
Kwota dofinansowania projektu ze środków europejskich wynosi 257 220,20 zł, a wkład własny 45 391,80 zł.
Biuro projektu mieści się w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Słubicach, w Centrum Aktywizacji Zawodowej.

Dane kontaktowe: Osoba zarządzająca projektem: Małgorzata Mazurek
tel. 095 759 09 30, e-mail: m.mazurek@pupslubice.pl
Załączniki
| Typ | Opis | Data | Dodał |
|---|---|---|---|
| Zmiana Regulaminu_Uczestnictwa | 2011-06-16 13:49:55 | Ossowski Rafał | |
| Regulamin dotyczący zwrotów kosztów dojazdu dla Beneficjentów Ostatecznych | 2011-03-18 07:48:06 | Ossowski Rafał | |
| Regulamin_uczestnictwa | 2011-03-18 07:49:08 | Ossowski Rafał | |
| Załącznik nr 2 -oświadczenie | 2011-03-18 07:49:42 | Ossowski Rafał | |
| Rozliczenie dojazd | 2011-03-18 07:49:22 | Ossowski Rafał | |
| Regulamin dotyczący zwrotów kosztów noclegu | 2011-03-18 07:48:39 | Ossowski Rafał | |
| Rozliczenie_nocleg | 2011-03-18 07:50:00 | Ossowski Rafał |
Informacje o artykule
| Zredagował(a): | Rafał Ossowski |
|---|---|
| Data powstania: | 28.01.2011 07:29 |
| Data ostatniej modyfikacji: | 27.04.2011 12:43 |
| Liczba wyświetleń: | 528 |
Podziel się
Komentarze (0):













