pomniejsz powiększ

PUP w Słubicach

INFORMACJE PODSTAWOWE


INFORMACJA DLA BEZROBOTNYCH


INFORMACJA DLA PRACODAWCÓW


ZATRUDNIANIE CUDZOZIEMCÓW


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE


FUNDUSZE EUROPEJSKIE


WSPÓŁPRACA Z NIEMCAMI


DOKUMENTY DO POBRANIA


Kalendarium

Dalidy
Juliusza

13

grudzien

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30 31     

BIP

Rejestracja w powiatowym urzędzie pracy

środa, 03.01.2007 11:24

 1. Bezrobotny lub poszukujący pracy zgłasza się, w celu dokonania rejestracji, do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na stałe lub tymczasowe zameldowanie, a jeśli nie jest zameldowany - do powiatowego urzędu pracy, na którego obszarze działania przebywa.

Osoba, która nie jest zameldowana lub posiada stałe zameldowanie w innej miejscowości niż miejsce czasowego zameldowania, przy dokonywaniu rejestracji składa oświadczenie, że nie jest zarejestrowana w innym powiatowym urzędzie pracy.

2. Rejestracja bezrobotnego oraz poszukującego pracy następuje w dniu przedłożenia kompletu wymaganych dokumentów, po wypełnieniu karty rejestracyjnej oraz  poświadczeniu własnoręcznym podpisem w obecności pracownika urzędu pracy prawdziwości danych i oświadczeń  zamieszczonych  przez niego w karcie  rejestracyjnej. 

3. Zarejestrowana osoba jest zobowiązana do niezwłocznego informowania powiatowego urzedu pracy o wszelkich zmianach danych podanych w karcie rejestracyjnej.

4. Osoba rejestrująca się przedkłada do wglądu pracownikowi powiatowego urzędu pracy dokonującemu rejestracji:
a) dowód osobisty,
b) dyplom, świadectwo ukończenia szkoły lub świadectwo szkolne albo zaświadczenie o  ukończeniu kursu lub szkolenia,

c)  świadectwa pracy oraz inne dokumenty niezbędne do ustalenia jej uprawnień,
d) dokument stwierdzający przeciwwskazania do wykonywania określonych prac, jeżeli taki dokument posiada,
e) osoba niepełnosprawna, oprócz ww. dokumentów, przedkłada orzeczenia uprawnionego organu,

5. Powiatowy urząd pracy nie dokonuje rejestracji w przypadku nie przedłożenia dokumentów, o których mowa w pkt 4, lub odmowy złożenia podpisu na karcie rejestracyjnej przez osobę rejestrującą się .

W szczególnie uzasadnionych przypadkach starosta może wyrazić zgodę na rejestrację osoby nie posiadającej kompletu dokumentów.

Dodatkowe informacje patrz : Prawa i obowiązki

Informacje o artykule

Zredagował(a):
Data powstania: 03.01.2007 11:24
Data ostatniej modyfikacji: 26.07.2010 12:09
Liczba wyświetleń: 2483

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.
Drukuj Stworz PDF
OBSZAR DZIAŁANIA KIEROWNICTWO OGŁOSZENIA O PRACY W URZĘDZIE PODSTAWY PRAWNE DANE KONTAKTOWE OBOWIĄZUJĄCE STAWKI, KWOTY, WSKAŹNIKI RAPORTY PUP PROMOCJA USŁUG RYNKU PRACY STATYSTYKA OPRACOWANIA I ANALIZY AKTUALNOŚCI PLANY FINANSOWE PUP PROGRAM "ZA ŻYCIEM" e-URZĄD OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Mapa serwisu